Nové služby

V spolupráci so špecializovanou dodávateľskou firmou zrubových drevodomov sme pre vás pripravili ponuku výstavby na kľúč, od projektu až po realizáciu vašeho dreveného rodinného domu alebo rekreačnej chaty.

Drevodomy, zruby, zrubové domy, drevenice spájajú Vašu predstavu o zdravom bývaní a prírodné vlastnosti dreva do projektov rodinných domov alebo chát za výhodnú cenu. Každý zrubový dom je originálom pre každého zákazníka. Stavbu prispôsobíme Vašim potrebám a predstavám. Kvalitu výroby zaručuje naša viac ako desaťročná prax vo výrobe zrubov, dreveníc a chát.

Výhody zrubov a drevodomov

  • nízkoenergetické stavby, výborné tepelnoizolačné a akumulačné vlastnosti, energetické parametre zodpovedajú v štandarde nízkoenergetickej stavbe
  • tradičná remeselná technológia výroby, prírodné materiály
  • prirodzená regulácia vnútornej vlhkosti optimálnej pre zdravé bývanie
  • environmentálne riešenie stavieb a pozitívny vplyv na ľudské zdravie
  • životnosť porovnateľná so životnosťou murovanej stavby, 150 až 200 rokov
  • jednoduchá údržba, spočíva v obnovovaní náteru každých 5 - 7 rokov
  • stáročiami overené bývanie

Stavba

Každá stavba je originál a je prispôsobená potrebám a predstavám klienta. Na stavby používame výhradne kvalitný smrekový masív a rezivo. Tým sa dosiahne stabilita materiálu a obmedzia sa tvarové zmeny a vznik trhlín. Všetky drevené časti sú ošetrené ekologickými ochrannými povrchovými nátermi. Je možná kombinácia iných materiálov, častá je napríklad kombinácia kameňa a dreva.

Zrubová stavba sa vyrába tradičnou tesárskou technológiou sedlového spájania. Výroba trvá v závislosti od veľkosti stavby a náročnosti 1 – 3 mesiace. Môže realizovať súbežne so stavebným konaním, prípadne so výstavbou základov.

Doba montáže drevostavby priamo na stavenisku závisí od veľkosti stavby, od rozsahu dodávky – či sa jedná o hrubú stavbu, uzavretú hrubú stavbu alebo komplet stavbu s izoláciami; a od druhu použitých materiálov. Táto doba sa pohybuje v rozmedzí 1 – 8 týždňov.

Strecha

Strešná konštrukcia je navrhnutá tak, aby zniesla záťaž aj tých najťažších strešných krytín ako je betónová či pálená škridla aj s bohatou snehovou pokrývkou. Je možné použiť všetky typy strešných krytín.

Rozvody

Rozvody elektriny, vody a kúrenia sú uložené v konštrukčných priestoroch podlahy, stropu, stien a montovaných priečok takže nie sú viditeľné.

Vykurovanie

V drevostavbe je možné použiť všetky bežné spôsoby vykurovania – teplovodné, krby či krbové kachle, tepelné čerpadlá. Najčastejšie používaná kombinácia je krb alebo krbové kachle a elektrické konvektory na temperovanie.

Požiarna odolnosť

Drevo používané v stavebných konštrukciách ma triedu reakcie na oheň B - D podľa druhu a hustoty dreviny, vlhkosti, tvaru a opracovania povrchu. Požiarnu odolnosť je možné zvýšiť použitím ochranného náteru, ktorý znemožňuje proces horenia.

Galéria
Povedali


"Architektúra je to, čo robí zrúcaninu krásnou."

Le Corbusier

 

"Architektúra nie je kreslenie, architektúra sa môže písať ako báseň alebo partitúra."

Adolf Loos

 

"Maličkosťami sa dosahuje dokonalosť, ale dokonalosť nie je maličkosť."

Michelangelo Buonarroti